اگر شما هم جز اون دسته از افرادی هستید که می خواهید در باره بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتالی که در بازار امروز مورد استفاده قرار گرفته اطلاعات به دست بیارید و یا این پدیده جدید رو بررسی کنید، قبل از هر چیزی باید چند نکته را بایستی بیشتر در مورد این ارز دیجیتال بدانید. روش تعویض پول در بیت کوین با آنچه که بانک های معمولی کار میکنید کاملا فرق میکنه. پس شما باید قبل از انجام هر معامله که میخواید با استفاده ازاین ارز دیجیتالی که به نام  بیت کوین هست ، باید وقت بگذارید و شرایط استفاده و نگهداری و یا معامله  این ارزرو یاد بگیرید. به همون اندازه که در مورد کیف پول معمولی خود تون احتیاط میکنید، به همون اندازه هم  و یا حتی بیشتر از آن، در مورد بیت کوین باید دقت داشته باشید.

 

شرایط اینکه چه طوری میتوانید کیف پول دیجیتالی خودتون رو ایمن کنید.

کیف پول  دیجیتالی خود را ایمن کنید، به همون صورت که توی زندگی واقعی روزمره خودتون چنین می کنید. بیت کوین به روشی بسیار ساده ، ارزش را به همه جا منتقل می کند و به شما اجازه میده که  پول خودتون رو کنترل کنید. این چنین ویژگیهای باارزشی هست که شرایط اقدامات امنیتی خاصی را هم به دنبال دارد. در عین حال، اگر شما به درستی از بیت کوین استفاده شود، می تواند سطوح امنیتی بالایی را هم ایجاد کند. شما باید حتما یادتون باشه  که برای حفاظت از پولتان، مسئولیت انجام کنشهای درست، بر عهده خود شماست. شما میتونید با کیلیک کردن در این قسمت  در مورد ایمن کردن کیف پول خود بیشتر بخوانید

 

باید در نظر داشته باشید ارزش بیت کوین می تواند متغیر باشد

به دلیل اقتصاد نوپای بیت کوین، ماهیت جدید آن و گاهی بازارهای غیرنقدی، بهای بیت کوین می تواند در یک دوره زمانی کوتاه به صورت پیش بینی نشده ای افزایش و یا کاهش یابد. در نتیجه، نگهداری پس انداز با بیت کوین در حال حاضر توصیه نمی شود. به بیت کوین به صورت یک سرمایه ی در معرض ریسک زیاد، نگاه کنید و به هیچ وجه پولی را که توانایی باختن آن را ندارید، با بیت کوین پس انداز نکنید. اگر قرار باشد از طریق بیت کوین به شما چیزی پرداخت شود، سرویس های بسیاری هستند که می توانند آن مبلغ را بر حسب ارز محلی، به شما پرداخت نمایند.

 

مبالغ های پرداخت شده که از طریق این ارز دیجیتالی یعنی بیت کوین هستن قابل برگشت نمی باشد.

هر گونه تراکنشی با بیت کوین، برگشت پذیر نیست. فقط شخص دریافت کننده می تواند مبلغ را مسترد کند. این به آن معناست که باید مراقب باشید و با افراد و سازمانهایی که می شناسید و یا کسانی که اعتبارشان بر شما محرز شده است، وارد معامله شوید. کسب و کارها باید درخواستهای پرداختی را که به مشتری های خود نشان میدهند، کنترل نمایند. بیت کوین می تواند اشتباههای چاپی را تشخیص داده و معمولاً به شما اجازه ارسال پول به یک آدرس اشتباه را نمی دهد. ممکن است در آینده، سرویس های اضافی دیگری هم بوجود آیند که گزینه ها و حفاظت بیشتری برای مصرف کننده فراهم نمایند.

 

این ارز دیجیتالی که بیت کوین نام دارد ، هویتی ناشناخته نمی باشد

برای حفظ حریم شخصی شما در بیت کوین، قداماتی انجام شده است. تمام تراکنشهای بیت کوینی بصورت عمومی و دائمی روی شبکه دخیره می شود. این به آن معناست که هر کسی می تواند تراز و تعاملات مربوط به هر آدرس بیت کوینی را ببیند. اما با وجود این، هویت هر کاربر در ورای یک آدرس، ناشناخته می ماند تا زمانی که اطلاعات در حین انجام یک خرید یا سایر شرایط دیگر، آشکار شود. به همین دلیل است که از آدرسهای بیت کوینی، فقط یکبار باید استفاده کرد. همواره به یاد داشته باشید که به منظور حفاظت از پولتان، مسئولیت انجام کنشهای درست، بر عهده خود شماست. در مورد حفاظت از حریم شخصی خود بیشتر بخوانید

 

این نکته رو در نظر داشته باشید که تراکنش های فوری امنیت کمتری دارند

هر تراکنش بیت کوینی معمولاً چند ثانیه به طول می انجامد و تایید همین تراکنش از ده دقیقه پس از آن شروع می شود. در خلال این مدت، تعامل مجاز بوده و ممکن است برگشت پذیر هم باشد. کاربران فریبکار می کوشند تا تقلب کنند. اگر نمی توانید منتظر تایید باشید، کارمزد تراکنش اندکی را تقاضا کرده و یا از سیستم آشکارسازی تعاملات ناامن، که می تواند امنیت را بالا ببرد، استفاده کنید. برای مبالغ بالاتر مثلاً 1000 دلار امریکا، منطقی است که برای 6 تاییدیه و یا بیشتر صبر نمایید. هر تاییدیه می تواند خطر تراکنش معکوس را بطور تصاعدی، کاهش دهد.

 

نکته ای که باید بدانید این هست که بیت کوین همچنان در دست آزمایش هست

بیت کوین ارز جدیدی است که فعالانه در دست توسعه است. هر چند که با افزایش استفاده از آن، میزان آزمایشی بودن بیت کوین کمتر می شود ولی باید بخاطر بسپرید که بیت کوین یک نوآوری جدید است و ایده هایی را میکاود که قبلاً هرگز به آنها نپرداخته بودند. بنابراین هیچکس نمی تواند آینده بیت کوین را پیش بینی کند.

 

بد نیست در مورد مالیات ها و مقررات دولتی نحوه استفاده از بیت کوین را هم بدانید

بیت کوین ارزی رسمی نیست. یعنی بیشتر مراجع قضایی از شما خواهند خواست که مالیات های مربوط به درآمد، فروش، حقوق و بهره سرمایه ای را روی آنچه که ارزش دارد، از جمله بیت کوین، بپردازید. مسئولیت حصول اطمینان از موارد مالیاتی و دیگر احکام قانونی یا مقرراتی که توسط دولت و یا شهرداریهای محلی وضع شده، بر عهده خود شماست.