کاربرد کارواش خانگی در منزل چه استفاده هایی دارد

 
دستگاه کارواش خانگی، دارای یک پمپ فشار قوی است که موجب پاشش پر فشار آب از خروجی دستگاه ( نازل) می شود. آب مورد نیاز این دستگاه از طریق یک منبع آب مانند شیر آب، استخر یا منبع دیگر قابل تامین است. کارواش خانگی دارای بخش های دیگری مانند شلنگ فشار قوی، تفنگی، لنس، نازل و تجهیزات جانبی مورد نیاز کاربر می باشد. این شوینده فشار قوی، در محیط های صنعتی، خانگی، شهری و ... کاربرد دارد.

کاربرد کارواش خانگی در منزل

کارواش خانگی

کارواش خانگی در محیط منزل برای امور مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا در خانه های حیاط دار، برای شستشوی نرده ها و فنس ها می توان از این دستگاه بهره برد. برای این کار، یک نازل تخت با فشار کم و زاویه پاشش آب حدود 30 تا 45 درجه بکار می آید. رفع آلودگی های سنگ فرش و موزاییک حیاط و پارکینگ از دیگر کاربرد های واترجت خانگی می باشد. پاشش آب فشار قوی موجب کنده شدن جرم ها از سطح زمین می گردد. همچنین این دستگاه برای نظافت داخل استخر و از بین بردن گل و لای، رسوبات اهکی و غیره کاربرد دارد.

کارواش خانگی حرفه ای

یکی از کاربرد های کارواش خانگی در منزل، شستن خودرو، دوچرخه و موتورسیکلت می باشد. برای اینکار نیاز است تا کارواش خانگی با فشار مناسب و نازل با زاویه پاشش نسبتا بزرگ انتخاب شود. عدم رعایت فاصله مناسب با بدنه خودرو ، استفاده از نازل با زاویه پاشش کوچک و یا اعمال آب با فشار بسیار بالا می تواند موجب آسیب دیدن رنگ خودرو گردد. برای رفع آلودگی های عمیق نز می توان از مدل های آب گرم واترجت یا پاشش آب همراه با مواد شوینده بهره برد. همچنین بعضی از تجهیزات جانبی مانند برس شستشو، برس رینگ شوی، نازل فوم پاش و نازل های با زاویه پاشش متغیر برای شستشوی خودرو با کارواش خانگی کاربردی هستند.