وان جکوزی یا ایده خیساندن آرامش بخش در آب گرم جدید نیست. برای قرن ها، هیدروتراپی یک سرگرمی محبوب برای مردم در سراسر جهان بوده است. فرهنگ های باستانی در طول تاریخ از این عمل لذت می برند، ایجاد مزایای آبرسانی از چشمه های حرارتی به طور طبیعی به خانه های حمام ساخته شده است. این که آیا برای آرامش، بازیابی و یا زمان اتصال، ببینید که چگونه در وان جکوزی حباب های گرم زندگی شما را افزایش می دهد.

قدرت هیدرواستاتیک

هیدروتراپی دارای طیف وسیعی از منافع بهداشتی است. گرما خود را ترویج گردش خون و سرعت حذف اسید لاکتیک را افزایش می دهد، در حالیکه شناوری آب باعث بروز اثرات جاذبه می شود و فشار مفاصل را برای تسکین درد افزایش می دهد.

مواردی که در وان جکوزی میشود احساس کرد

هیدروتراپی و هیدرو ماساژ می تواند برای از بین بردن علائم بسیاری از بیماری ها مانند استرس، آرتریت، بی خوابی، فیبرومیالژیا، درد کمر درد، درد پس از ورزش و سندرم پرده پا / بی حسی استفاده شود.

 

در حالیکه اکثر افراد با استفاده از تناسب اندام و بازیابی، وان حمام را تشخیص می دهند، تحقیقات از مزایای استفاده از آب جراحی برای بسیاری از بیماری ها حمایت می کند. در اینجا، نگاهی دقیق تر به این آسیب ها و نحوه استفاده از وان جکوزی می توان اثرات مضر خود را کاهش داد:

فواید استفاده از وان جکوزی

استرس: می تواند از هر جنبه ای از زندگی، از جمله پول، کار، خانواده و سلامت، منشا یابد. و با توجه به گزارش کلینیک Mayo، فعال شدن درازمدت سیستم استرس پاسخ می تواند تقریبا تمام فرایندهای طبیعی بدن شما را مختل کند و شما را در معرض خطر بیشتری برای مشکلات متعدد سلامتی قرار دهد. اما فقط 10 دقیقه در حمام جاکوزی وان جکوزی هر روز می تواند استرس را از بین ببرد و سردردها را با افزایش جریان خون و عضلات آرام بخش کاهش دهد.

کمردرد: در یک نظرسنجی 2012 که توسط انجمن فیزیوتراپی آمریکا انجام شد، تقریبا دو تا از هر سه آمریکایی پذیرفتند که با ناراحتی در کمربند خود در یک نقطه دیگر قرار بگیرند. با توجه به تعداد زیادی از افراد مبتلا به این درد، جای تعجب نیست که "مجله تحقیقات اسکلتی عضلانی" اظهار داشت که وان جکوزی هیدروتراپی در مقایسه با فرم های تمرینی مبتنی بر زمین، مزایای بالقوه ای را برای افراد مبتلا به کمردرد دارد.

بی خوابی: اگر از ناخوشایند رنج می برید، برخی از زمان ها در حمام جکوزی وان جکوزی می توانید به هیچ وجه به شما نرسانید. با توجه به شورای بهتر خواب، بدن شما در آب گرم غوطه ور می شود و باعث تسکین تنش و تحریک گردش خون می شود. علاوه بر این، هنگامی که بدن شما پس از یک وان حمام خنک می شود، مغز شما پیام های ناخودآگاه را به شما نشان می دهد که خوابیدید:

درد زایمان پس از ورزش: زمان ورزش در ورزشگاه می تواند برای بدن شما شگفت انگیز باشد، اما عضلات درد بعد از یک جلسه شدید می توانند حرکت را دشوار کنند. به همین دلیل است که جیسون لیندسای، رئیس پیشین انجمن پزشکی ارتوپدی آمریکایی، برای هر ورزشکار، توانایی افزایش جریان خون، بهبود جریان های حسی و تسریع اتصالات سخت را توصیه می کند.

سندرم پای بی درد و گرفتگی های پا: گرچه عدم اطمینان در مورد علت احساس ناخوشایند که میلیون ها نفر در ران، گوساله ها و پاهای خود تجربه می کنند، وجود دارد، اما یکی از عوامل احتمال این است که مغز به نارسایی های حسی در اندام های پایینی اشاره می کند.

آرتریت: آرتریت یک بیماری است که مفاصل را سخت می کند و موجب درد برای حدود 350 میلیون نفر در این سیاره می شود. با این حال، از جمله روشهای آب گرم درمانی که در حمام Jacuzzi® ارائه شده است، کاهش میزان درد در افراد مبتلا به آرتریت بوسیله باز کردن رگهای خونی، افزایش دامنه حرکات و افزایش رشد ماهیچه ها ثابت شده است.

فیبرومیالژی: شرطی که در کل بدن را به روش های مختلفی تحت تاثیر قرار می دهد. این اختلال اغلب با ناراحتی عضلانی اسکلتی گسترده همراه است، اما همچنین می تواند منجر به خلق و خوی، سطح انرژی و عادات خواب افراد با آن شود. درمانگاه Mayo متوجه شده است که آب گرم در درمان فيبروميالژي موثر است، به دليل توانايي آن براي تسکين آرامش و کاهش تنش عضلاني.

صرف وقت در حمام گرم و یا حمام برای لذت بردن از آبرسانی، حتی اگر شما مسائل بهداشتی را نداشته باشید، درمان با گرمایش آب می تواند با یک چیز که برای همه مناسب است: سرگرمی و زمان خانواده باشد. در مورد چگونگی استفاده از هیدروتراپی آبگرم می توانید با انواع مختلفی از بیماری، از آرتریت تا آموزش، اطلاعات بیشتری کسب کنید.